Comments 0 6 156 Views

SEO Nedir Nasıl Yapılır

SEO Nedir Nasıl Yapılır, SEO web girişimcileri için olmazsa olmazımızdır. SEO’nun tanımını yapacak olursak adını Search Engine Optimization (Arama motoru optimizasyonu) kısaltmasıdır.
SEO bir web sitenin arama motorları tarafından daha kolay bir şekilde taramasına ve indekslemesine yardımcı olmak adına yapılan teknik bir çalışmadır.

SEO Nasıl Yapılır

SEO öncelikli olarak bir web site içeriğinin özgünleştirme çalışması ile ilk adımlar atılır. SEO kavramında birçok detaylar vardır. Bu detaylara bir sonraki yazılarımda bolca bahsedeceğim. Temel olarak seo çalışmaları iki farklı yöntem ile ilerlemektedir. Bunlar Site içi SEO çalışması ve Site Dışı SEO çalışması olarak adlandırılmaktadır.

Site içi SEO çalışması

Site içi seo çalışmasında daha önce bahsettiğimiz gibi özgün içerikler ile sitemizi doldurmalıyız. Özgün içerik derken altını çizelim. Sitenizin içeriğine uygun ziyaretçilerin ve arama motorlarının kolaylıkla anlayabileceği bir içerik olmalıdır. Daha sonra site içi dolaşımını rahatlatacak menüler ve site, konu başlıkları, site içinde bulunan içeriklerin bir biri ile referans gösterilerek linkleme gibi birçok çalışmalardan oluşmaktadır.

Site dışı SEO çalışması

Site dışı seo çalışmasın da arama motorlarına kayıt (site haritası gönderimi) ve ilgili sitelerden alacağınız backlink, Sosyal Medya mecralarında yapacağınız tanıtım ve reklamları kapsamaktadır.

Bu yazımda SEO hakkında temel bilgilere yer verdik. SEO hakkında detaylı olarak diğer yazılarımda ele alıp masaya yatıracağız.. 🙂

 

SEO Nedir Nasıl Yapılır

Previous Cadılar Bayramı Nedeni ile Steam’de İndirim Başladı
Next Web site indeksleme nasıl yapılır

You might also like

Web site indeksleme nasıl yapılır

Web site indeksleme nasıl yapılır, Son zamanlarda teknolojinin ve bilginin artması ile kişisel veya kurumsal olmak üzere web sitelere ihtiyaç duyarız. Bunların amacı müşteri çekmek, reklam veya benim yaptığım gibi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply